PRAWO W BRANŻY BEAUTY

Świadcząc obsługę prawną dla przedsiębiorców, szczególną uwagę skupiamy na obsłudze prawnej dla podmiotów z branży beauty, do których należą gabinety medycyny estetycznej, salony kosmetyczne i SPA oraz salony fryzjerskie i tatuażu.

Skupiamy się na bieżącej działalności podmiotów sektora kosmetycznego – wskazujemy nie tylko rozwiązania w sprawach związanych z prowadzonym przedsiębiorstwem, ale i doradzamy jak odpowiednio prowadzić dokumentację placówki.

Prawo w branży Beauty Adwokat Łódź

Obsługa prawna gabinetów medycyny estetycznej

Obsługa prawna gabinetów medycyny estetycznej obejmuje przygotowanie niezbędnej dokumentacji na potrzeby konkretnego salonu, w zależności od zakresu świadczonych usług, formy organizacyjnoprawnej w jakiej działa, czy też potrzeby zawierania umów z kontrahentami czy pracownikami.

Dokumentacja, którą przygotujemy to przykładowo formularz zgody na wykonanie zabiegu z zakresu medycyny estetycznej, umowa o pracę z pracownikiem salonu, czy zgoda na publikację wizerunku – jeśli prowadzisz szkolenia z zakresu medycyny estetycznej. Jednocześnie, kontaktując się z Kancelarią uzyskasz pomoc prawną w przypadku otrzymanej reklamacji na wykonany zabieg bądź negatywnej opinii w Internecie.

Doradzimy także w zakresie postępowania z odpadami medycznymi, wytworzonymi w związku z przeprowadzonymi zabiegami medycyny estetycznej, a rodzącymi konieczność rejestracji w BDO oraz w przypadku nałożenia kary administracyjnej.

Jednocześnie oferowane doradztwo obejmuje wsparcie przedsiębiorcy, który zawiera umowę najmu gabinetu, podpisuje umowę leasingu sprzętu kosmetycznego czy urządzeń kosmetologicznych, bądź też ma problemy z dotrzymaniem swoich zobowiązań i niewypłacalnością.

W związku z szybkim rozwojem medycyny estetycznej dochodzimy także roszczeń za popełnione błędy w medycynie estetycznej, jak np. nieumiejętne powiększenie ust kwasem hialuronowym, nieprawidłowo przeprowadzona laseroterapia czy też podanie nadmiernej ilości toksyny botulinowej.

Zapraszamy do naszego biura

Kontakt

Kancelaria Adwokacka
Adwokat Dominika Miśkiewicz

adwokat adres

ul. Piotrkowska 116 lok. 53
90-006 Łódź

NIP. 771 277 0146
REGON: 380621621

adwokat konto

86 1870 1045 2078 1066 1910 0001

rachunek bankowy Nest Bank